Do diskuse přidávejte příspěvky dole !

Diskuse

Líheň

Libor | 12.03.2013

Zdarec.
tak dnes jsem objednal termostat jako máš ty na líhni. Líheň jsem si chtěl původně vyrobit též jako ty s osb desek a zateplit polistyrenem , ale sehnal jsem vyřazenej mrazák o vnitřních rozměrech 45 x 45 cm . takže použiji ten , akorát nemám představu do jakých míst přidělat ventilátor. Rady Tipy ???? Dík

Re: Líheň

autor | 13.03.2013

Tak třebas by byl dobrej dát ho nahoru doprostřed aby to foukalo směrem dolů to by se mělo pěkně promíchat ten vzduch..

Re: Re: Líheň

Libor | 15.03.2013

Jo jo . ještě se tě zeptám , kolik ti za dobu líhnutí prasklo žárovek ???
Já jsem totiž koukal ještě na jiný termostat co topí impulzy a ty jsou prý nevhodný na to ,aby se použila žárovka že by furt blikala , tenhle co tam máš impulzy topí ? nebo ne ?

Re: Re: Re: Líheň

autor | 16.03.2013

on topí třebas pul minuty pak vypne nebo mozna min ale žarovky už mám na druhé líhnutí a žijou !!!!

Vajíčka-líheň

Libor Dušek | 06.03.2013

Ahoj
Moc se mi líbí tvoje stránky a všechny příspěvky . Ale nikde jsem se nedočetl jak si se o vajíčka staral . Mám tím na mysli otáčení -kolikrát deně a kolik dní v průběhu líhnutí . Předem dík za odpověď

Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 06.03.2013

Ahoj
Díky. Vejce jsem překuloval o 180stupnu, 3x denně. Byly naležato tak jak pod slepicí. A NEotáčel jsem 19. ,20. a 21. den. Kropil jsem je rozprašovačem 3x denně. Poslední tři dny několikrát asi 10x za den. (aby byla měkčí skořápka) tedy vlhkost okolo 90%.

Re: Re: Vajíčka-líheň

Libor | 07.03.2013

Děkuji...
Hele a za jak dlouho ti po vylíhnutí začli snášet ??? já jsem si je kupoval jako 16 týdenní a cca za měsíc mi začli nést.Měsíčně mám od 10 slepic kolem 200 vajec , záleží na období a stravě .

Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 07.03.2013

hele tak začali snášet za 6měsíců od narození.

Re: Re: Vajíčka-líheň

Libor | 07.03.2013

Ještě k tý líhni . Ventilátor si měl zapnutej po celou dobu cos tam měl vajíčka ??? a ten vlhkoměr si nějak kontroloval ??? ňáká ideální vlhkost ... poslední tři dny jasný 90 procent ale před tím ???

Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 07.03.2013

předtím by mělo být nad 60% po celou dobu ale těch 60% stačí.

Re: Re: Vajíčka-líheň

Libor | 07.03.2013

Při otáčení vajec si vždycky líheň musel otevřít a každé ručně otáčet nebo to máš vychytaný ňákou poloautomatikou ?

Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 07.03.2013

Normálně otevřu pootáčím a zavřu těm vejcím to nevadí slepice taky vstane a jde se najíst. A správně by si měl vyvětrat 2x denně. A já to vyvětrám 3x. Ale ničemu to nevadí 5minut neuškodí. Otočený to máš za minutu. :)

Re: Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Libor | 07.03.2013

a ten ventilátor prosím ..... zapnutej po celou dobu co je líheň zapnutá??

Re: Re: Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 08.03.2013

ventilator musí být zapnutý nonstop 21dní !!!

Re: Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Libor | 07.03.2013

https://www.flajzar.cz/elektronicke-stavebnice/regulace/digitalni-termostat-30-c-az-125-c.htm
to je přesně ten termostat co máš na líhni??

Re: Re: Re: Re: Re: Vajíčka-líheň

Autor: Dalibor | 08.03.2013

Ano to je přesně on. Ale pozor je to stavebnice !!!!

:-) :-) :-)

fanda | 20.02.2013

Gratuluju. Jses dobrej. Je mi uz sice 36let, ale musim uznat, ze dokazes perfektne zuzitkovat dnesni techniku a moznosti jeste s chovatelstvim. Mam pouze kraliky a slepice, ale diky tvym navodum jsem se rozhodl zkusit lihnout vlastni kurata. Tak uvidime jak se bude darit. Lihen uz mam objednanou, az se neco vyklube dam vedet.
Diky FANDA

Re: :-) :-) :-)

Autor: Dalibor | 21.02.2013

Díky moc, já děkuji že se ti to líbí. Já se brzy pustím do křepelek, ty samozřejmě budu taky natáčet a fotit. Těším se až mě to ukážeš jak se ti to povedlo.

Re: Re: :-) :-) :-)

fanda | 21.02.2013

Urcite se pochlubim. Kraliky chovam jiz asi sedm let, celkem jsem uspesny chovatel Videnskych, ale slepice jsem mel vzdy jen kvuli vajickum a taky ani nevim co je to za "plemenou smesku". Tak uvidim co se z toho vyklube :-)
Fanda

liahen

jan | 03.01.2013

čav rad by som si vyrobyl liahen mam polystirenovu krabicu a ohrievač do akvaria s termostatom ktory vyhrieva do 28 stupnov chcem sa opytat či je nejaka šanca aby sa my kuriatka vyliahli pri takejto teplote za odpoved dakujem

Záznamy: 121 - 140 ze 147
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>
Přidat nový příspěvek